0
Фільтри по категоріям
Власне виробництво
Стоматологія
Загальна медицина
Показати
Фільтр
Ціна
грн грн
Наявність
7
8
5
6
9
11
10
Виробники
54
52
51

Лампи бактерицидні

З моменту появи перших установок для знезараження повітря з бактерицидними лампами пройшло досить багато часу.


Як було встановлено, короткохвильове УФ-випромінювання бактерицидних ламп (спектральний максимум 185 нм, 254нм) призводить до деструктивно-модифіцирующої фотореакції в живих організмах з летальним результатом, до пошкодження ДНК в клітинному ядрі бактерій (бактерицидна дія). Різні види мікроорганізмів мають різну чутливість до дії УФ-випромінювання, причому стійкість бактерій визначається як їх природою, так і фазою розвитку.
Мікроорганізми відносяться до кумулятивних фотобіологічних приймачів, отже, результат взаємодії бактерицидного випромінювання і мікроорганізмів залежить від його виду і від енергії випромінювання, поглиненою клітиною, тобто пропорційний бактерицидній дозі (експозиції). Одне і те ж значення доз можна досягти при різному поєднанні бактерицидного потоку і тривалості опромінення.


Спорові форми бактерії гинуть під впливом випромінювання 185 нм завдяки високій проникаючої здатності озону. Таке випромінювання створюють лампи високого тиску типу ДРТ (потужністю 125 Вт, 240 Вт, 400 Вт, 1000 Вт). Перевага ламп в тому, що при невеликих габаритах вони мають велику одиничну потужність, що дозволяє зменшити число ламп в приміщенні. Недоліком є той факт, що лампи мають малий термін служби. Крім того нормальний режим горіння настає через 5-10 хвилин після їх запалювання. При горінні ламп можуть утворюватися високі концентрації озону в повітрі, що може призвести до небезпечних наслідків для здоров'я людини і вимагає ретельного контролю. Гранично допустима концентрація озону в повітрі ГДК становить 0,1 мг / м.куб.


На сьогоднішній день суттєво оновився асортимент бактерицидних ламп, створені бактерицидні лампи низького тиску, що забезпечують більшу бактерицидну віддачу на одиницю потужності. Колба ламп виготовлена зі спеціального увіолевого скла, яке обмежує вихід випромінювання озоноутворюючої лінії 185 нм. Наша компанія використовує для комплектації своєї продукції тільки лампи фірми Philips або Osram, лампи пройшли випробування в Інституті Медицини праці МОЗ України. Згідно з дослідженнями, вміст озону в повітрі при працюючій лампі знаходиться в межах 0,06 мг / м.куб - 0,08 мг / м.куб.


Термін служби ламп становить 9000 годин. Протягом всього терміну служби лампи зберігають прозорість скла, що забезпечується наявністю захисних екранів навколо тіла розжарення. В процесі експлуатації необхідно періодично проводити чистку ламп від пилу, щоб не знижувати вихід бактерицидного потоку, при цьому обладнання повинно бути відключено від мережі.


Вгору