0
Фільтри по категоріям
Власне виробництво
Стоматологія
Загальна медицина
Показати
Фільтр
Ціна
грн грн
Наявність
7
8
5
6
9
11
10
Виробники
51

Лампи для лікування жовтяниці у новонароджених

Жовтяниця новонароджених - не хвороба, а стан в періоді адаптації, пов'язаний із заміною фетального гемоглобіну на гемоглобін А, незрілістю ферментних систем і пристосуванням дитячого організму до нових умов довкілля.

Жовтяниця новонароджених розвивається внаслідок підвищеного вмісту білірубіну в крові у дитини, який утворюється в результаті руйнування еритроцитів (формених елементів крові, а їх в перші дні життя у новонародженого значно більше, ніж у більш старших дітей), що теж є фізіологічною особливістю новонародженої дитини.

Білірубін - це жовчний пігмент, він присутній в крові у кожного з нас.

Білірубін сам по собі токсичний і здатний погано впливати на клітини нервової системи та мозку. Проте це може відбуватися, тільки якщо вміст білірубіну в крові значно перевищує 200 мкмоль/л. Принцип дії апаратів для лікування жовтяниці новонароджених (гіпербілірубінемії) базується на використанні лікувальних властивостей синього світла, що випромінює в діапазоні 400-500 нм, з максимумом 450 нм.

Процедура опромінення синім світлом називається фототерапією. Під час проведення сеансу фототерапії білірубін руйнується під дією синього світла, внаслідок чого він перетвориться в нешкідливі продукти розпаду ( водорозчинний ізомер цис-билирубин) і виводиться з організму з сечею, таким чином рівень його вмісту в крові знижується.


Вгору