0
Фільтри по категоріям
Власне виробництво
Стоматологія
Загальна медицина
Показати
Фільтр
Ціна
грн грн
Наявність
7
8
5
6
9
11
10
Виробники
51

Лампи для фотополімеризації

Основне завдання сучасної стоматології: естетична реставрація і відновлення форми зуба. Для досягнення цих цілей використовуються світло-отвердівальні матеріали, полімеризація яких відбувається під впливом синього світла з довжиною хвилі 450-500 нм. До складу більшості матеріалів входить хімічний компонент камфорхинон, який і забезпечує процес затвердіння. Максимум поглинання камфорхинона знаходиться в діапазоні довжин хвиль 468-470 нм. Це синє світло, яке можна отримати за допомогою фотополімеризаторів, як лампових, так і світлодіодних. 


Ламповий фотополімеризатор конструктивно складається з фотополімерної лампи, жорсткого світловода, вентилятора і синього світлофільтру. Випромінювання генерується за рахунок нагрівання ніті накалу до білого кольору. Велика частина енергії розсіюється у вигляді тепла, корисне синє світло відсікається синім світлофільтром. Фотополімерні лампи відрізняються наявністю дихроичного покриття, яке відводить інфрачервоне випромінювання. Додатково для відведення надлишків тепла використовують вентилятор. 


Недоліком галогенних лампових фотополімеризаторів є швидкий ізнос джерела світла і як наслідок зниження інтенсивності світлового потоку. Полімеризація стає неефективною, якщо потужність падає нижче 300 мВт/см². Тому якісний галогенний фотополімеризатор повинен мати функцію цифрового контролю інтенсивності світлового потоку, режим роботи підбирається до кожного конкретного випадку і типу матеріалу.  


Переваги: випромінювання синього світла знаходиться в широкому діапазоні, що дозволяє використати такий апарат для усіх видів стоматологічних світло-отвердівальних матеріалів (композитів). Вгору